image1 id70946848
 
id22561305_1735567099818834_145303709_o

Termin przyjmowania zgłoszeń  i opłata - Deadline of entries: 30.03.2020

miejsce: GOSiR ul.Parkowa 20, ZAKRZÓW 47-263 ( woj.opolskie)
DANE GPS:  N 50.26118 , E 18.154604
Parking: 20 PLN płatność tylko gotówką

imageshalpzqp

Foreign exhibitors:
All entries made before deadline will be included in catalogue, if not cancelled by sender till 30.03.2020.
The submission of the entry - form shall be regarded as the exhibitor’s declaration to pay entry fee, even the dog is not presented on the show.

W katalogu zostaną umieszczone tylko psy, których zgłoszenia wpłyną w terminie.

1) Jako „następny” rozumiany jest pies tego samego właściciela (tych samych właścicieli – w identycznej konfiguracji osób) co pierwszy pies. Ponadto nie można jako pierwszego psa traktować zgłoszenia do klasy z obniżoną opłatą – baby, szczeniąt, weteranów oraz psów z tytułem interchampiona.
2) Psy nie posiadające nostryfikowanego rodowodu (rejestracji oddziałowej w ZKwP) nawet pozostając w rękach wystawcy polskiego podlegają opłatom jak za psy wystawców zagranicznych.

Psy zgłaszane do klasy użytkowej lub championów – wymagane jest przesłanie, najpóźniej do dnia zamknięcia zgłoszeń, kopii dyplomu Championa lub Certyfikatu użytkowości. Brak odpowiedniego dokumentu spowoduje ujęcie psa w klasie otwartej.


INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW
Potwierdzenia przyjęcia psa na wystawę zostaną wysłane po zakończeniu przyjmowania, wprowadzania do systemu i weryfikacji zgłoszeń oraz po nadaniu numerów katalogowych.

Na teren wystawy wpuszczane będą tylko psy zgłoszone na wystawę . Przy wejściu na teren wystawy należy przedstawić aktualne świadectwo szczepienia psa przeciwko wściekliźnie. Na terenie wystawy oraz terenach przyległych obowiązuje zakaz sprzedaży szczeniąt.

Na wystawę można zgłaszać psy i suki wpisane do uznanych przez FCI ksiąg rodowodowych.

Zgodnie z zaleceniem Powiatowego Lekarza Weterynarii informujemy, że wszystkie psy które zostały zgłoszone na wystawę muszą pochodzić z terenu wolnego od wścieklizny oraz innych chorób zakaźnych podlegających zwalczaniu i rejestracji przenoszonych przez psy. W związku z tym psy pochodzące z terenów objętych wścieklizną muszą posiadać zaświadczenie o stanie zdrowia psa wydane przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w miejscu zamieszkania wystawcy.

W związku z uchwaloną przez Sejm RP nowelizacją Ustawy o Ochronie Zwierząt (DZ.U.2011,nr 230,
poz.1373), która w art.6, ust.2, pkt. 1 w sposób nie budzący wątpliwości zakazuje wykonywania
zabiegów kopiowania uszu i ogonów, Zarząd Główny podjął następujące uchwały:
1. Wszystkie psy urodzone w Polsce po 01.01.2012r. muszą mieć pozostawione naturalne uszy i
ogony. Uchwała ZG z dnia 29.10.2011.
2.Zarząd Główny ZKwP na posiedzeniu w dniu 16.09.2015 r. podjął uchwałę że od 1 stycznia 2016r.
nie będą przyjmowane na wystawy psy urodzone w Polsce po 1 stycznia 2012 r. z kopiowanymi
uszami i/lub ogonami.
Psy urodzone w krajach, w których obowiązuje zakaz cięcia muszą mieć uszy i/lub ogony
pozostawione naturalne jako warunek przyjęcia na wystawę i poddania ocenie w ringu.
Psy urodzone w krajach, w których nie obowiązuje zakaz cięcia będą przyjmowane na wystawy
z uszami i /lub ogonami ciętymi i naturalnymi.

WYSTAWCA ODPOWIADA OSOBIŚCIE ZA WSZELKIE SZKODY WYRZĄDZONE PRZEZ PSA.

W przypadku konieczności odwołania wystawy z przyczyn niezależnych od organizatorów (np. wścieklizna) opłata za zgłoszenie psa zostanie wystawcom zwrócona po potrąceniu kwoty na opłacenie powstałych kosztów.

plpl

KONTO BANKOWE
Nr konta:ING BSK S.A. o/Racibórz 62 105013281000002242674410
Dla wystawców zagranicznych : NR BIC ( SWIFT) INGBPLPW
Nr. konta IBAN PL 62 1050 1328 1000 00 22 4267 4410

OBSADA SĘDZIOWSKA

Grupa I FCI

Ewa Florek –  Owczarki niemieckie długowłose, Owczarki niemieckie krótkowłose.

Grzegorz Weron - Owczarek australijski (typ amerykański), Owczarek australijski – Kelpie,  Owczarek francuski – Beauceron, Owczarek francuski – Briard, Owczarek szetlandzki, Owczarek szkocki długowłosy, Owczarek szkocki krótkowłosy,  Owczarek staroangielski – Bobtail,  Puli, Pumi, Saarlooswolfhond, Schapendoes , Schipperke, Welsh Corgi Cardigan, Welsh Corgi Pembroke

Andrzej Tarnowski- Australian Cattle Dog , Australian Stumpy Tail Cattle Dog, Bearded Collie, Bergamasco, Biały owczarek szwajcarski, Border Collie, Bouvier des Ardennes, Bouvier des Flandres, Ceskoslovenský Vlcak, Ciobanesc Romanesc Carpatin, Ciobanesc Romanesc Mioritic, Czuwacz słowacki, Komondor, Kuvasz, Lancashire Heeler, Maremmano-Abruzzese , Mudi,Owczarek belgijski, Owczarek chorwacki,  Owczarek holenderski, Owczarek kataloński , Owczarek pikardyjski, Owczarek pirenejski, Owczarek południoworosyjski – Jużak, Owczarek portugalski, Owczarek z Majorki , Polski owczarek nizinny, Polski owczarek podhalański

Grupa II FCI

Bogusława Szydłowicz- Polańczyk – Pinczery i Sznaucery

Małgorzata Supronowicz – Czarny Terier Rosyjski

Michał Werner
– Bokser

Tomasz Borkowski – Molosy i psy górskie ( bez Bokserów)

Elżbieta Chwalibóg – Szwajcarskie psy górskie i do bydła

Grupa III FCI

Małgorzata Supronowicz –  American Staffordshire Terrier, Bulterier, Bulterier miniaturowy, Staffordshire Bull Terrier

Karolina Wójcik-Wonorska -  Airedale Terrier, Bedlington Terrier, Border Terrier,  Cairn Terrier, Dandie Dinmont Terrier,  Irish Glen of Imaal Terrier, Irish Soft Coated Wheaten Terrier,  Lakeland Terrier, Niemiecki terier myśliwski,  Terier australijski,  Terier brazylijski, Terier czeski, Terier irlandzki, Terier japoński, Terier szkocki, Terier walijski, Yorkshire Terrier

Olga Forlicz - Foksterier krótkowłosy, Foksterier szorstkowłosy, Kerry Blue Terrier, Manchester Terrier, Parson Russell Terrier, Sealyham Terrier, Skye Terrier,  Jack Russell Terrier

Anna Malczewska -  Australian Silky Terrier, English Toy Terrier, Norfolk Terrier, Norwich Terrier, West Highland White Terrier

Grupa IV FCI

Hanna Woźna-Gil

Grupa V FCI

Ewa Górska - Basenji, Islandzki szpic pasterski, Kishu, Lapinporokoira, Nagi pies meksykański, Nagi pies peruwiański, Suomenlapinkoira, Svensk Lapphund, Szpic fiński, Szpic japoński, Szpic miniaturowy (Pomeranian), Szpic wilczy, Szpic włoski, Szpice niemieckie

Ryszard Wacławik  - pozostałe rasy


Grupa VI FCI

Elżbieta Chwalibóg

Grupa VII FCI

Adam Stasiak -  Braque d'Auvergne, Braque de l'Ariege, Braque du Bourbonnais, Braque Saint-Germain, Drentsche Patrijshond, Duży münsterländer, Epagneul bleu de Picardie, Epagneul Breton, Epagneul de Pont-Audemer, Epagneul français, Epagneul picard, Gryfon Korthalsa, Mały münsterländer, Pointer, Pudelpointer, Seter angielski, Seter irlandzki, Seter irlandzki czerwono-biały, Seter szkocki – Gordon, Wyżeł niemiecki długowłosy, Wyżeł niemiecki krótkowłosy, Wyżeł niemiecki ostrowłosy, Wyżeł niemiecki szorstkowłosy

Małgorzata Wąsacz – Rosa - Wyżeł czeski szorstkowłosy – Fousek, Wyżeł duński, Wyżeł fryzyjski, Wyżeł gaskoński, Wyżeł hiszpański z Burgos, Wyżeł pirenejski, Wyżeł portugalski, Wyżeł słowacki szorstkowłosy (Ohar), Wyżeł weimarski, Wyżeł węgierski krótkowłosy, Wyżeł węgierski szorstkowłosy, Wyżeł włoski krótkowłosy, Wyżeł włoski szorstkowłosy


Grupa VIII FCI

Krzysztof Czechowski

Grupa IX FCI

Maria Zasada – Bichon Frise, Bolończyk, Brabantczyk, Cavalier King Charles Spaniel, Chihuahua, Chin japoński, Chiński grzywacz, Coton de Tuléar, Gryfonik belgijski, Gryfonik brukselski, Hawańczyk, King Charles Spaniel, Kromfohrländer, Lhasa Apso, Lwi piesek, Maltańczyk, Pekińczyk, Pudel, Rosyjski toy, Shih Tzu, Spaniel kontynentalny miniaturowy - Papillon, Phalene, Spaniel tybetański, Terier tybetański

Bogusława Szydłowicz - Polańczyk – pozostałe rasy


Grupa X FCI

Anna Rożniatowska

Rasy nieuznane FCI

Krzysztof Czechowski

Konkurs Młody Prezenter

Beata Badura


Konkurencje finałowe :
Finał Konkursu Młody Prezenter – Beata Badura
Najpiękniejsza Para hodowlana – Bogusława Szydłowicz – Polańczyk  
Najpiękniejszy Pies Ras Nieuznanych – Krzysztof Czechowski
Najpiękniejsze Młodsze Szczenię – Hanna Woźna - Gil
Najpiękniejsze Szczenię – Grzegorz Weron
Najpiękniejszy Junior – Małgorzata Supronowicz
Najpiękniejszy Weteran – Tomasz Borkowski
Najpiękniejszy Pies Ras Polskich – Elżbieta Chwalibóg
Najpiękniejszy Pies Oddziału w Raciborzu – Maria Zasada


Wybór Zwycięzcy Grup FCI:

Grupa I – Andrzej Tarnowski
Grupa II – Elżbieta Chwalibóg
Grupa III – Małgorzata Supronowicz
Grupa IV – Hanna Woźna - Gil
Grupa V – Ryszard Wacławik
Grupa VI –  Grzegorz Weron
Grupa VII – Adam Stasiak
Grupa VIII  - Krzysztof Czechowski
Grupa IX-  Maria Zasada
Grupa X – Anna Rożniatowska

Najpiękniejszy Pies Wystawy – Best in Show
Tomasz Borkowski



Uwaga! Obsada sędziowska może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatorów

PROGRAM WYSTAWY:
od 08.00 - przyjmowanie psów zgłoszonych i wydawanie numerów
startowych i katalogów
10.00 - rozpoczęcie oceny psów w ringach
14.30 - Eliminacje Konkurs Młody Prezenter
(eliminacje i finały w ringu honorowym)
15.00 - Konkurencje finałowe

Cennik:
W tytule wpłaty proszę podać: nazwę i przydomek psa, imię i nazwisko właściciela.
Pierwszy pies (z katalogiem) / first dog (catalogue)  -   100zł  /   30 euro
Drugi i kolejny  pies tego samego właściciela (bez katalogu) /next dog ( same owner)  -90 zł / 25 euro
Klasa młodszych szczeniąt lub szczeniąt /minor puppy, puppy  - 40 zł  / 10 euro
Psy z tytułem Interchampiona /dogs with the Interchampion title  -  40 zł  / 10 euro
Klasa weteranów / veteran  -  40 zł  / 10 euro
Rasy polskie / polish breeds  -  w zależności od klasy: 50% opłaty
Para hodowlana  -  30 zł / 8 euro
Konkurs Młodego Prezentera/ Junior handling  -  30 zł / 8 euro
DLA CZŁONKÓW ODDZIAŁU ZKwP W RACIBÓRZU OPŁATA ZA WYSTAWĘ OBNIŻONA O 50 % ZA KAŻDEGO PSA.

Opłaty w terminie do dnia 30.03.2020 r. Opłata po terminie  150zł
W dniu wystawy tylko dla wystawców zagranicznych  50 euro (Poplatky ve vystavni den)
POLSCY WYSTAWCY - BRAK MOŻLIWOŚCI OPŁATY NA WYSTAWIE.

Zgodnie z Regulaminem Wystaw Psów Rasowych ZKwP  Wystawca jest zobowiązany do uiszczenia opłaty za zgłoszonego psa, także za tego, który nie został doprowadzony do oceny (dotyczy to również psów zwolnionych z opłat).

Foreign exhibitors:
Payment until 30.03.2020 r.
First dog  ( with catalogue ) - 30 euro
Next dog same owner (  without catalogue ) -  25 euro
Minor Puppy Class, Puppy Class - 10 euro
Dogs with the Interchampion title  -  10 euro
Veteran Class - 10 euro
Polish breeds - 50% payment
Best Couple - 8 euro
Junior Handling - 8 euro

Na Wystawę proszę wszystkich wystawców o  zabranie potwierdzenia opłaty za wystawę

Zgłoszenie "Konkurs Młody Prezenter" - biuro@zkwp-raciborz.pl
podać: imię i nazwisko prezentera, adres , oddział, data urodzenia, dane psa (rasa, nazwa, przydomek, PKR. )

Zgłosznie Para hodowlana - biuro@zkwp-raciborz.pl
podać: imię i nazwisko właściciela, rasę psów , nazwy i przydomki psów,PKR.

Asystenci kynologiczni - biuro@zkwp-raciborz.pl

Stoiska handlowe - biuro@zkwp-raciborz.pl

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (proszę kliknąć flagę)

image2

KONTO BANKOWE
Nr konta:ING BSK S.A. o/Racibórz 62 105013281000002242674410
Dla wystawców zagranicznych : NR BIC ( SWIFT) INGBPLPW
Nr. konta IBAN PL 62 1050 1328 1000 00 22 4267 4410
© Prawa autorskie.

Związek Kynologiczny w Polsce – Oddział w Raciborzu
ul. Ks. Londzina 49  skr. poczt. 87   47- 400 RACIBÓRZ
tel. 032/415 59 44